Villa - Müüa - Põltsamaa vald, Eesti


Müüa hubane ja kaunis Kursi Jahiloss / suvemõis

 Fikseeritud hind
Põltsamaa vald, Eesti
ID: 520101024-3
Tubade arv:
16
Magamistubade arv:
10
Vannitubade arv
10
Üldpind (m²)
675.50
Krundi suurus (m²)
17,962
Ehitusaasta
1888

Korruste arv:
2
Tualettruumide arv:
10
Maa tüüp
Elamumaa
Maa sihtotstarve
Elamumaa
Estonian
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
Renoveeritud krahv Manteuffeli suvemõis paikneb Tallinn-Tartu mnt läheduses, Tartust 40 km kaugusel.
Hoones on toimiv 18 kohaline boutique hotell ja restoran Von Manteuffel.

Mannteuffelite perekonnale kuulunud romantiline suvemõis üllatab ajaloolisesse majja integreeritud kaasaegsete mugavustega. Uhkel graniidist vundamendil historitsistliku puithoone fassaadi ilmestavad vintskapid, puitpitsid ja dekoratiivsed sarikaotsad.

1888. aastal valminud mõis on olnud pidevalt kasutuses ja tänu sellele väga hästi säilinud. 2007-2010 toimus põhjalik renoveerimine ja ümberehitus, mille käigus kaasajastati kõik kommunikatsioonid, paigaldati maaküte ja taastati mitmed ajastule omased arhitektuursed ja ehituslikud elemendid. Lisaks ehitati uuesti üles kaks valgusküllast verandat - üks hoone ette ja teine avaram hoone taha pargipoolsesse külge.

Maja põhikonstruktsioonid on jämedatest käsitsitahutud püstpalkidest, mida interjööris katab 6 cm paksune kvaliteetne ehitusaegne lubikrohv ning väljas algupärane laudis. Kuna lagi on soojustatud puistevillaga ning esimese korruse saalidel ja tubadel on kolmekordsete klaasidega aknad, peab kogu maja hästi sooja. Ehitusel ja renoveerimisel kasutatud naturaalsed materjalid tagavad mõnusa õhu ja tervisliku sisekliima.

Hubasele interjöörile annavad härrasmajale kohase väärikuse kõrged karniisidega peegelvõlvlaed, laerosetid, ajastutruud lühtrid ja uhked laiade laudadega põrandad. Väga hästi on säilinud tugevad tammepuust ehitusaegsete hingedega uksed ja mitmed tiibuksed. Mitmel neist on alles algupärased lingid ja muud kaunid manused.
Halli silmapaistvaim objekt on suurepärases korras originaalne tammepuust trepp. Ülemisel korrusel on säilinud algupärased laiade laudadega põrandad, puulaed ja toredad siseaknad, mis lasevad loomulikul valgusel jõuda ka hoone sügavusse.

Meeleolu loovad kunstnik Albert Gulki originaalsed ja värviküllased klaasi- ja seinamaalid ning ustekaunistused.
Majas on 16 tuba ja 10 vannituba ning arvukalt abiruume. Privaatsed vannitoad on 6 toal. Lisaks on hoones kolm avarat ja uhket saali - valgusküllane kuningannasinine peasaal, bordootoonides jahisaal ja heledates toonides muusika- ja söögisaal.
Omaette sissepääsuga köök koos serveerimisruumi ja sahvriga omab ka sanitaarsõlme.

Eraldi hoonena asuva maakivist keldri kõrval on marja- ja õunapuuaed. Mõisapargist võib leida eri liiki puid ja põõsaid, maja taga laiutavad roosiklumbid ning tiigi ääres asub iglusaun. Auto saab parkida maja kõrvale kattega parklasse.

Olemas on puurkaev ja lokaalne ülevooluga kanalisatsioon. Kinnistul paikneb mitu maakivist vundamenti, millele saab vajadusel ehitada abihooneid. Looduskauni asukohaga mõis on ümbritsetud metsade, põldude ja heinamaadega.

See on koht, kus nautida puhast elukeskkonda, privaatsust ja linnulaulu. Sobib suurepäraselt nii elamiseks kui ka ettevõtluseks.

Kui otsite midagi erilist, siis võtke ühendust ja lähme vaatame seda ilusat suvemõisa lähemalt!

Juula Pärdi tel 555 44 333, e-mail [email protected]Omadused

vana hoone
kelder

Peamine soojusallikas

maaküte
Kogu maakleri poolt antud informatsiooni saab lugeda usaldusväärseks, kuid selle tegelikkusele vastavust ei tagata ja informatsioon tuleb iseseisvalt üle kontrollida. Käesolevaga ei anta objektiga seoses mistahes kinnitusi või tagatisi.
MAAKLER
Juula Pärdi - RE/MAX Aaba Kinnisvara
Juula Pärdi
Näita...
Näita...

Saada sõnum

 
Juula Pärdi

Lemmikud

Jaga ja võrdle


Hiljuti vaadatud

Jaga ja võrdle