Tühi kinnistu - Müüa - Lümanda vald, Eesti


MEREÄÄRNE KRUNT

Kadariku - Karala - Lümanda vald, Eesti
ID: 520121011-3
Üldpind (m²)
7,679
Maa tüüp
Elamumaa
Maa sihtotstarve
Elamumaa
Estonian
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
LISAINFORMATSIOON :
Krunt 7 679 m², detailplaneering tegemata
Ümbrus: meri 700 m, mets lähedal, asulast väljas, teed heas seisukorras, naabrid kaugel
Saadaval on 7679 m2 elamumaad, kuhu võib rajada omale kodu või suvekodu.

ASUKOHAST :
Ümbruses männid. Privaatne, lähedal asuvad vaid mõned majapidamised, turismitalu.

Detailplaneeringu alustamiseks tuleks taotleda projekteerimistingimusi Saaremaa valla üldplaneeringute osakonnast.

KARALA KÜLAST :
Karala küla on rohkete kiviaedadega hajaküla Lümanda vallas, mere ääres. Külas elab palju tegusaid inimesi, küla selts sai 2011. aasta veebruaris juba 15 aastat vanaks.
Kivine ei ole Karala kandis üksnes maa, vaid ka rand ja meri. Eriti palju laevasõidule ohtlikke madalikke ja karisid paikneb Vilsandist läänes ja edelas. See tingis omaaegse merepäästejaama asutamise Karala riigimõisa maa-alale Roopa lahe äärde, kus asus väike kohalik paadisadam. Jälgi endisaegsest ehitisest võib näha praegugi. Graniitkividest liugteed paadi kuurist vette lükkamiseks ja tagasi vedamiseks on külainimesed ühistöös taastama asunud. Sellelsamal kiviklibusel rannavallil kõrgub rist kõigi Läänemeres hukkunute mälestuseks.
Risti jalamilt saab alguse iga-aastane kohalik jooksuvõistlus, mis mõeldud nii sportlastele kui rahvajooksjatele. Võistluse nimi, Mõõkkalajooks, on pärit lõunamerevetest Silma randa eksinud mõõkkalalt, kes nüüd topisena Kuressaare linnuse loodusosakonnas puhkab.
Neile, kes pimedal ajal mereteel, annab lähedalasuvast Karala külast märku juba üle 50 aasta Karala tuletorn (ehitatud 1953. aastal). Külaelanikele on see aken maailma - tuletorni tippu paigaldatud seadmed võimaldavad neile interneti püsiühenduse.
Karala riigimõis rajati Rootsi võimude poolt 17. sajandi teisel poolel. Mõisale kuulusid peale lähedal asuvate Karala ja Austla külade veel Koovi ja Riksu küla. 1869. aastal mõisamajapidamine likvideeriti ning maa jagati talupoegadele. Mõisahoonest on säilinud veel endine viinaköök, mis on elumajaks ümber ehitatud. Endiste mõisahoonete kohal asuvad karjalaudad.

LÜMANDAST :
Lümanda külas on põhikool ja EAÕK Issanda Muutmise kirik.
Külas tegutseb Lümanda raamatukogu.
Ajalooliselt kuulus küla Kihelkonna kihelkonda.
2014 liideti Lümandaga Põlluküla ja Kärdu küla.

SAAREMAA :
Eesti suurimat saart, Saaremaad teatakse hea puhkekohana, kus on omapärane loodus ning palju vaatamisväärsusi. Ainulaadsuse on Saaremaa säilitanud paljuski just oma asukoha ja eraldatuse tõttu. Põlistes külades leidub veel roogkatusega hooneid ja kiviaedu, säilinud on kaunid rahvariided ning omapärane keelepruuk.
Kogu maakleri poolt antud informatsiooni saab lugeda usaldusväärseks, kuid selle tegelikkusele vastavust ei tagata ja informatsioon tuleb iseseisvalt üle kontrollida. Käesolevaga ei anta objektiga seoses mistahes kinnitusi või tagatisi.
MAAKLER
Margit Lepp - RE/MAX Soul
Margit Lepp

Margit Lepp

RE/MAX Soul


Näita...

Saada sõnum

 
Margit Lepp

RE/MAX Soul

Riia mnt 30
Pärnu, Pärnumaa, Eesti
80013

Lemmikud

Jaga ja võrdle


Hiljuti vaadatud

Jaga ja võrdle