Eramu - Müüa - Käina vald, Eesti


Suurepärane võimalus meresõbrale

Tuletorni kai - Orjaku - Käina vald, Eesti
ID: 520071010-7
Kõik ruumid:
7
Magamistubade arv:
4
Vannitubade arv
1
Üldpind (m2)
327.60
Krundi suurus (m²)
4,949
Ehitusaasta
1980

Korruste arv:
2
Tualettruumide arv:
2
Estonian
Disclaimer:
Translations of the property description are powered by Google Translate and does not guarantee the accuracy of the results. The Translation may not match description in the original language.
" Inimene rändab mööda ilma, otisdes seda, mida ta vajab, ning naaseb koju, et see sealt eest leida." G.Moore/ 1852-1933

MÜÜA elamu koos harrastusmeremehele sobiva väikesadamaga maalilise Hiiumaa lõunarannikul, Kassaris, Orjaku külas.

Tegemist on kahe kinnistuga - Tuletorni kaiga (katastritunnus 36802:003:1230, pindala 4949 m²) ning Furtsellaaria kaiga (katastritunnus 36802:003:0295, pindala 1260 m²).

Detailne kirjelduse objekti kohta leiad aadressilt: WWW.TULETORNIKAI.COM

Tuletorni kai kinnistu on detailplaneeringuga jagatud tootmismaaks (60%) ja elamumaaks (40%). Kinnistul paiknevad elamu (327,6 m²), ujuvaluste hoiukoht/ töökoda (249,1 m²), abihoone (varasem kütusehoidla roostevabast mahutiga 10 000 l, kasutusel kuurina), telfer paatide veeskamiseks (pikkusega 31 m ja tõstejõuga 3 t, elektriline osa renoveeritud 2011.a.) ning kai, mille kogupikkus on 200 m.

Furtsellaaria kai kinnistu sihtotstarve on 100% tootmismaa, see on asfalteeritud ja kaetud kolmest küljest puitvenderdusega ning kasutatav veesõidukite kinnitumiseks.

Kahekordne, omapärase planeeringuga maja on ehitatud 1980. aastal ning täielikult renoveeritud aastaringseks kasutamiseks aastal 2004. Avar 7-toaline hoone koosneb kahest eraldi asetsevast tiivast, mille keskmes asub suur, läbi kahe korruse laiuv saal, kust on pääs nii meretuulte eest kaitstud sisehoovi, kui merepoolsele suurele terrassile ja sadamakaile. Meelt ja hinge paitavad akendest nähtav võrratu vaade merele ning päikeseloojangud oma isiklikul terrassil.

Sadam on registreeritud sadamaregistris nimetusega Tuletorni sadam ning asukohaga 58°47`22.80``N; 22°46`13.20``E.
Avamerelainetuse eest kaitstud sadamabasseini suurus on 1400 m² ja sügavus 1,5 -2,5 m. Puitvenderdusega kaide äärde mahub kuni 10 veesõidukit, pikkusega 30 – 45 jalga (9 -13,5 m) ja laiusega kuni 4,6 m.

Sadamaesine veeala sobib vesilennukite maandumiseks. Lähiümbrusse jäävad jalutus- ja meelelahutusvõimalused Orjaku sadamas ning linnuvaatlus- ja loodusrajad Käina lahe - Kassari linnu- ja maastikukaitsealal. Põnev on minna kõndima vanadele muulidele, mis ehitati Tsaari-Venemaa armee poolt enne I maailmasõda, seoses Orjakusse miinilaevade sadama rajamise plaanidega. Aastaringselt, aga eriti lindude rände ajal, pakub loodus vaimustavaid vaatemänge lindudega. Samuti on antud piirkond tuntud heade kalastamisvõimaluste poolest.

Sadam paikneb keset suurepärast harrastusmeresõidu piirkonda. Lähedusse jääb Väinameri, kus vahemaad sadamate vahel pole suured ning saab külastada Hiiu-, Saare- ja Muhumaad ning Vormsi saart. Käeulatuses on Haapsalu ja Pärnu, samuti Läti rannik ja Riia oma sadamate- ning ajaloolise vanalinnaga. Kaugel pole ka Soome ja Rootsi ning kaunid saarestikud nende rannikul.

Hiiumaal on regulaarne lennu- ja praamiühendus mandri-Eestiga. Tuletorni sadamast on Kärdla lennujaama 30 km ja Heltermaa sadamasse 25 km.


Omadused

bussi peatuse läheduses
maantee läheduses
mere ääres/lähedal
ranna ääres/lähedal
ühistranspordi läheduses
ühistranspordi läheduses
gaasipliit
kamin
möbleeritud
mööbli võimalus
panipaik
põrandaalune küte
saun
sissekäigu esik/garderoob
sundventilatsioon
wc ja vannituba eraldi
valmis
ahjuküte
boiler
elekter
elektriküte
gaas
kaabel/digi TV
kanalisatsioon
tahkekütus
vann
vesi
aed
parkimiskoht kinnistul
kivi

Toad

Muu
Avar 7-toaline hoone koosneb kahest eraldi asetsevast tiivast, mille keskmes asub suur, läbi kahe korruse laiuv merevaatega saal, kust on pääs nii meretuulte eest kaitstud sisehoovi, kui merepoolsele suurele terrassile ja sadamakaile. Saali laevalgusti on valmistatud käsitööna Kariibi mere bambusest. Elamu ühes tiivas on esik, suur töötuba, ruumikas puhke-/magamistuba, wc/dushiruum, garderoob ning esik sisehoovi poole. Teises tiivas asuvad modernne köök ja sahver, kaks tuba, eraldi sissepääsuga saun, kus on leiliruumile lisaks vann ja dush ning WC. Katusekorrus on hetkel kasutusel pööninguna, kuid on olemas valmidus tubade välja ehitamiseks. Elamut iseloomustab lihtne, kuid meeleolukas sisesviimistluse stiil, kust ei puudu meretemaatika ja seinamaalingud. Seintel on kasutatud lubikrohvi, puitu, värvi, põrandaid katab kivimosaiik ja osaliselt puit, lagede materjalidena on kasutatud peitsitud voodrilaudu. Pesuruumide ja WC seinad ja põrandad on kaetud keraamilise plaadiga.
0
0 m²

Köök
Köögis on itaalialikult stiilne köögimööbel firmalt Snaidero, mis sisaldab endas sisseehitatud köögitehnikat (5-line gaasipliit, külmkapp, nõudepesumasin, kubu, praeahi, mikrolaineahi), graniidist ja marmorist töötasapindasid, söögilauda ning valgustit selle kohal. Köögis on ka puupliit.

Kogu kinnisvaramaakleri esitatud teave loetakse usaldusväärseks, kuid see ei ole garanteeritud ja seda tuleb sõltumatult kontrollida. Mis tahes kinnitusi ei anta.
MAAKLER
Krista Karik - RE/MAX City
Krista Karik

Krista Karik

RE/MAX City


Näita...
Näita...

Saada sõnum

 
Krista Karik

RE/MAX City

Lõõtsa 5
Tallinn, Harjumaa, Eesti
11415

Lemmikud


Hiljuti vaadatud


)